21 تیر 1393

اصلی ترین شرکت بیمه ای کشتیرانی رفع تحریم شد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

اصلی ترین شرکت بیمه ای کشتیرانی رفع تحریم شد

بیمه معلم که به عنوان بیمه گر حمل و نقل دریایی فعالیت دارد رفع تحریم شد.

با رفع تحریم بیمه معلم بسیاری از کشتی هایی که از مشکل بیمه رنج می برند می توانند از این پس به راحتی بیمه شوند و این موضوع به منزله رونق دوباره تجارت است.

در همین مدیر عامل بیمه معلم از صدور حکم دادگاه اروپا مبنی بر خروج این شرکت از لیست تحریم اتحادیه اروپا خبر داد.

محمدابراهیم تحسیری با اشاره به پيشينه تحریم بیمه معلم از سوی اتحادیه اروپا گفت: از دو سال پيش و زماني که به دليل تحريم هاي دول غربي ،بيمه معلم بيمه کشتي هاي ناوگان کشتيراني جمهوري اسلامي ايران را بر عهده گرفت اتحاديه اروپا نسبت به تحريم بيمه معلم اقدام کرد.

وي ادامه داد : از زمان شروع اين تحريم ،شرکت بيمه معلم با اقامه دعوي به دادگاه اروپا نسبت به اثبات حقانيت اين شرکت اقدام کرد و حدود چهار ماه پيش دادگاه اروپا جهت رسيدگي به اين دعوي تشکیل و دفاع خوبی از سوي وکلاي بيمه معلم در این جلسه انجام شد.

مدیرعامل بیمه معلم افزود : در نهايت با پيگيري هاي مکرر معاونت حقوقي و امور بين الملل رياست جمهوري ، وزارت امور خارجه و مسئولان اين شرکت ، دادگاه اروپا با صدور حکم ، اين شرکت را از ليست تحريم هاي اتحاديه اروپا خارج کرد.

به گفته تحسيري با لغو تحريم ها ، بيمه معلم دوباره مي تواند کشتي هاي ناوگان کشتيراني جمهوري اسلامي ايران را تحت پوشش بيمه اي قرار دهد.

گفتنی است بیمه معلم با عنوان اولیه "شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری" در سال 1373 با مشارکت نظام بانکی و به منظور توسعه فعالیتهای صادراتی و ارائه پوششهای بیمه های اعتباری در مقابل ریسکهای موجود، تاسیس شد.

تعداد مشاهده (1184)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "اصلی ترین شرکت بیمه ای کشتیرانی رفع تحریم شد "


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید