18 مرداد 1393

آغاز مطالعات تعیین مناطق اوراق کشتی

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

آغاز مطالعات تعیین مناطق اوراق کشتی
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از امضای قرارداد مطالعاتی برای تعیین مناطق مورد تأیید این سازمان جهت اوراق کشتی در سواحل کشور خبر داد.
پروین فرشچی در گفت‏وگو با مارین نیوز درباره آخرین اقدامات و مصوبات سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه اوراق کشتی در کشور گفت: تجربه موجود در همه جای دنیا نشان داده که اوراق کشتی، یکی از پرمخاطره‏ترین فعالیت‏های صنعتی است و آلودگی‏های شدیدی را در پی دارد.
وی افزود: به دلیل بالا بودن آلودگی‏های ناشی از اوراق کشتی، کشورهایی که به این امر اقدام می‏کنند؛ بسیار اندک هستند و از میان کشورهای ساحلی تنها هند، پاکستان و چین بطور عمده در این زمینه فعالیت دارند.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر اینکه «این سازمان همچنان مخالف ورود ایران به حوزه فعالیت‏های اوراق کشتی است»، درعین حال گفت: مطالعاتی مقدماتی را برای تعیین محل‏های انجام اوراق کشتی را در سواحل جنوبی کشور آغاز کرده‏ایم تا اگر روزی خدای ناکرده تصمیم به ورود به این حوزه گرفته شد؛ با حداقل آسیب‏های زیست محیطی همراه شود.
وی افزود: قرارداد این طرح مطالعاتی بسته شده و تا شش ماه آینده مناطق مورد تأیید برای اوراق کشتی مشخص می‏شود.
فرشچی در پاسخ به این پرسش که «آیا این مناطق در سواحل دریای عمان خواهد بود؟»، گفت: باید نتیجه مطالعات مشخص شود؛ اما این احتمال وجود دارد.

تعداد مشاهده (605)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "آغاز مطالعات تعیین مناطق اوراق کشتی"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید