22 مرداد 1393

اختصاص ۳ درصد از صرفه‌جویی سوخت به بخش ریلی توسط شرکت نفت

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

مدیرعامل راه‌آهن در همایش خروج غیرتورمی از رکود اعلام کرد
اختصاص ۳ درصد از صرفه‌جویی سوخت به بخش ریلی توسط شرکت نفت
معاون وزیر راه گفت: از کل صرفه‌جویی حاصل از حمل و نقل ریلی، شرکت نفت پذیرفت که تا سه درصد به سرمایه‌گذاری بخش ریلی برگردد.
محسن پورسید آقایی در نشست تخصصی بررسی راهکارهای خروج غیر تورمی از رکود، اظهارداشت: در این بسته تسهیلات مطلوبی برای توسعه سرمایه‌گذاران در بخش ریلی اندیشیده شده است.
وی افزود: در بسته مذکور مشکل شرکت‌های هلدینگی و افزایش سرمایه‌گذاری در خرید ناوگان در شرکت‌های تابعه رفع شده است.
وی اظهارداشت: بدین ترتیب شرکت‌ها می‌توانند از شرکت‌های تابعه خود در قالب عقود مشارکتی سود دریافت کنند و سود از مالیات معاف است؛ ضمن آنکه پرداخت کننده سود همان رقم جزء مالیاتش محسوب می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در برخی از بندهای این بسته افزایش سرمایه از محل آورده سهامداران، از پرداخت مالیات معاف است.
پورسیدآقایی آفزود: دولت اعلام کرده است که هرکس در بخش‌های حمل و نقل سرمیاه‌گذاری کند برابر همان رقم از سود شرکت از مالیات معاف خواهد بود.
وی گفت: چنین مواردی سرمایه‌گذاری را روان می‌کند و مشوقی است که شرکت‌های هلدینگی پول‌های خود را در این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کنند.
مدیرعامل راه‌آهن بیان کرد: بند «ق» تبصره بودجه یکساله بود پس تنها امسال در قالب بودجه وجود داشت اما در بسته جدید به قانونی دائمی تبدیل شده است و سقف آن برداشت شده است؛ در طرح‌های کاهش مصرف سوخت به اصل دائمی بودن سقف به هر میزان صرفه‌جویی انرژی تبدیل شده است.
مدیرعامل راه‌آهن بیان کرد: اگر این قانون در مجلس به تصویب برسد در بخش ریلی شاهد توسعه خواهیم بود.
وی یادآور شد: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در راستای حمایت از بخش خصوصی نسبت به تثبیت تعرفه‌های حق دسترسی اقدام کرد و این حق دسترسی امسال نسبت به سال 91 هم کمتر بود.
وی اظهارداشت: از کل صرفه‌جویی حاصل از مصرف سوخت، شرکت نفت متعهد شد تا سه درصد به سرمایه‌گذاری بخش ریلی باز گردد.
وی تاکید کرد: این 30 سی‌سی به مجموعه سرمایه گذاران ریلی تعلق می‌گیرد؛ با توجه به سایر درآمدها و در کنار معافیت‌های مالی و نحوه تنظیم سود مجموع آنها بخش سودآوری در حمل و نقل ریلی ایجاد می‌کند.

تعداد مشاهده (1054)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "اختصاص ۳ درصد از صرفه‌جویی سوخت به بخش ریلی توسط شرکت نفت"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید