18 آبان 1393

دولت مخالف ورود واگن‌های دست دوم چینی است/ دولت قبل، مجوز صادر كرده بود

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: اخبار مهم   /  رتبه دهید:

مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران:

دولت مخالف ورود واگن‌های دست دوم چینی است/دولت قبل مجوز را صادر كرده بود

محدودیت‌هایی را برای وارد کردن واگن های دست دوم ایجاد کرده‌ایم از جمله اینکه هر شرکتی که قصد وارد کردن واگن‌های دست دوم را دارد باید به‌‌ همان میزان از شرکت های تولید کننده داخلی، واگن خریداری کند.

مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ما هم مخالف ورود واگن‌های دست دوم چینی هستیم، گفت: بخش عمده‌ای از مجوز ورود واگن‌های دست دوم در دولت قبل صادر شده است و در حال حاضر نمی‌توانیم این مجوز‌ها را لغو کنیم.

محسن پورسید آقایی در گفت‌و‌گو با ایلنا با بیان اینکه شرایطی را برای ورود واگن‌های دست دوم گذاشته‌ایم، ادامه داد: هر چند نمی‌توانیم مجوزهای از قبل صادر شده را لغو کنیم اما محدودیت‌هایی را برای وارد کردن واگن‌های دست دوم ایجاد کرده‌ایم از جمله اینکه هر شرکتی که قصد وارد کردن واگنهای دست دوم را دارد باید به‌‌‌ همان میزان از شرکت‌های تولید کننده داخلی، واگن خریداری کند.

وی ادامه داد: همچنین برای ورود واگن‌های دست دوم شرط سن گذاشته‌ایم و شرکت‌ها نمی‌توانند واگنهای دست دوم با سن بالا را وارد ناوگان کنند.

پورسید آقایی با بیان اینکه بسیاری از واگنهای اروپایی که وارد می شود از واگنهای موجود در شبکه ریلی کشور کیفیت بیشتری دارند، تصریح کرد: در حال حاضر سن برخی از واگن‌های موجود در ناوگان ریلی کشورمان به بالای ۴۵ سال می‌رسد و قطعا در این شرایط وارد کردن واگن‌های اروپایی بسیار بهتر از استفاده از این واگن‌های موجود است.

تعداد مشاهده (877)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "دولت مخالف ورود واگن‌های دست دوم چینی است/ دولت قبل، مجوز صادر كرده بود"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید