چاپ خبر
سه‌شنبه, ۰۵ مرداد ۱۳۹۵
همکاری ایران و روسیه در ساخت سکوی نفتی/ ایرانیان در روسیه بندر خریدند

همکاری ایران و روسیه در ساخت سکوی نفتی

ایرانیان در روسیه بندر خریدند

شرکت کشتیرانی آستراخان یک قرارداد با شرکت ایرانی به قصد ساخت و ساز پنج سکوی نفتی برای شرکت ملی نفت ایران امضا کرده است.

استاندار آستراخان روسیه با بیان اینکه شرکت‌های ایرانی پیش از این علاقه‌مند به صادرات و واردات بین ایران و آستراخان بودند، اظهار داشت:در حال حاضر توجه شرکت‌های ایرانی به کارهای تولیدی در این استان بیشتر شده است.

به گزارش مارین تایمز، الکساندر ژیل کین استاندار آستراخان روسیه در نشست مشترک فعالان اقتصادی ایران و آستاراخان روسیه با بیان اینکه ما علاقه مند به توسعه همه‌جانبه روابط بین ایران و آستاراخان هستیم گفت: استان آستاراخان پیشگام در برقراری ارتباط با جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر آستراخان روابط بسیار نزدیکی با برخی از استان‌های ایران از جمله گیلان، مازندران، خراسان رضوی و خوزستان دارد و باید بگوییم اولویت ما توسعه روابط است.

ژیل کین تصریح کرد: 160 شرکت ایرانی در آستراخان ثبت شده که قبلا شرکت‌های ایرانی بیشتر کار صادرات و واردات انجام می‌دادند، در حالی که الان تمایل شرکت‌ها به سمت تولید است.

استاندار دولت آستراخان با اشاره به یک نمونه از سرمایه‌گذاری ایرانی در این استان بیان داشت: خریداری یک بندر در استان آستراخان روسیه صورت گرفت که کمیسیون عالی نظارت بر سرمایه‌گذاری روسیه هم این معامله را تصویب کرده است.

وی بیان داشت: شرکت کشتیرانی آستراخان یک قرارداد با شرکت ایرانی به قصد ساخت و ساز پنج  سکوی نفتی برای شرکت ملی نفت ایران امضا کرده است.

ژیل کین تصریح کرد: همچنین زمینی به یک شرکت ایرانی در آستراخان اختصاص داده شده تا این شرکت در این استان تولیدات گوشت و مرغ، آبزی‌پروری و خوراک مرغ داشته باشد.

استاندار آستراخان با بیان اینکه روابط ایران و آستاراخان به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی این استان است، تصریح کرد: آستراخان در جنوب روسیه و شمال دریای خزر واقع شده است. به همین دلیل به راحتی می‌توانیم با همه کشورهای حوزه دریای خزر فعالیت اقتصادی داشته باشیم ضمن اینکه آستراخان می‌تواند نقش موثری در توزیع تمام محصولات ایران در کشور روسیه داشته باشد.

وی با بیان اینکه آستراخان دارای تجهیزات بندری، هواپیمایی و خطوط راه‌آهن بسیاری است بیان داشت: در حال حاضر بیش از 500 شرکت با سرمایه خارجی با نمایندگی از 50 کشور در این استان فعالیت دارند.

استاندار آستراخان با بیان اینکه این شرکت‌ها قراردادهای درازمدتی دارند، تصریح کرد: امکان استخراج معادن برای برخی از این شرکت‌ها در استان آستاراخان فراهم است.

انتهای پیام/.