چاپ خبر
شنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۳
ورود لاینر معتبر اروپایی به بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خبر داد

ورود لاینر معتبر اروپایی به بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از پهلوگیری کشتی متعلق به خط کشتیرانی مسینا ایتالیا به‌عنوان یکی از معتبرترین خطوط کشتیرانی دنیا در بندر شهید رجایی خبر داد.

ابراهیم ایدنی اظهار کرد: کشتی جولی تیتانیو (JOLLY TITANIO)  با ظرفیت 3 هزار TEU کانتینر متعلق به خط کشتیرانی مسینا ایتالیا در ترمینال کانتینری شماره دو (اسکله شماره27) بندر شهید رجایی پهلو گرفت.

وی با بیان این‌که کشتی مذکور مجموعا 646 TEU کانتینر تخلیه و 1000 TEU بارگیری دارد، افزود: این کشتی پس از عبور از بنادر بارسلونا، کستلون اسپانیا، جنوا و سالرنو ایتالیا به بندر شهید رجایی آمده است.

وی با بیان این‌که کشتی ایتالیایی از پیشرفتهترین کشتیهای کانتینری رو-رو جهان در سال 2014 است که 280 متر طول و 15 متر آبخور دارد، تصریح کرد: در شرایط فعلی، کالاها از طریق خطوط لاینر به صورت مستقیم وارد بندر شهید رجایی میشود، در حالیکه پیش از این کالاها نخست به بنادر کشورهای دیگر منتقل و از آنجا با یک کشتی دیگر به ایران حمل میشد.

به گفته ایدنی، این تبادل مستقیم محمولهها بین 40 تا 100 دلار در هر تن هزینه تمام شده کالا را کاهش داده و فعالیت این خطوط کشتیرانی، زمینه توسعه عملیات صادرات، واردات، ترانزیت و ترانشیپ را فراهم میسازد.

انتهای پیام/.