SpaceX در آخرین لحظه پرواز آزمایشی مهم زیر موشکی راکت استارشیپ SN8 را قطع می کند – اخبار فناوری ، Firstpost

خبر | No comments

SpaceX قرار بود یک آزمایش آزمایشی محوری از نمونه اولیه موشک نسل بعدی Starship خود را به بالاترین ارتفاع انجام دهد. با این حال ، حتی وقتی SpaceX برای راه اندازی در سه شنبه ، در 1.3 ثانیه برای بلند کردن ، کمترین شمارش را کرد ، موتورهای Raptor اقدام به سقط جنین کردند و نمونه اولیه Starship پرواز نکرد. وسیله نقلیه معروف به Starship SN8 قرار بود از تأسیسات SpaceX در جنوب تگزاس ، نزدیک دهکده بوکا چیکا در ساحل خلیج فارس به فضا پرتاب شود.

طبق گفته SpaceX سایت اینترنتی، تیم SpaceX به دلیل سقط خودکار موتور رپتور ، که دومین زمان کوتاهتر از زمان برنامه ریزی شده برای بلند کردن هواپیماست ، از تلاش برای آزمایش پرواز زیرحاقی در ارتفاع بالا ایستاد. در این بیانیه افزوده شده است كه SpaceX در چهارشنبه ، 9 دسامبر و پنجشنبه ، 10 دسامبر فرصت های آزمایشی دیگری دارد. این برنامه پویا است و مانند هر آزمایش توسعه دیگر ، احتمالاً تغییر خواهد کرد.

  SpaceX در آخرین لحظه پرواز آزمایشی محوری زیر موشکی موشک Starship SN8 را قطع می کند

SpaceX در حال آماده سازی بالاترین پرواز آزمایشی خود با نمونه اولیه Starship SN8 در جنوب تگزاس است. تصویر: SpaceX

طبق اسپیس ایکس ، پرواز suborbital برای آزمایش اهداف مختلفی طراحی شده است ، از آزمایش نحوه عملکرد سه موتور رپتور خودرو گرفته تا قابلیت های کلی ورود آیرودینامیکی خودرو و همچنین نحوه مدیریت انتقال پیشرانه توسط وسیله نقلیه. طبق SpaceX ، SN8 همچنین سعی خواهد کرد مانور تلنگر فرود را انجام دهد ، اولین بار برای یک وسیله نقلیه در اندازه آن.

بیانیه SpaceX نشان داد که فقط در یک سال گذشته ، آنها دو آزمایش پرواز در ارتفاع کم را با Starship SN5 و SN6 به پایان رسانده اند و بیش از 16000 ثانیه زمان کار را در طول 330 روشن شدن موتور زمینی و همچنین چندین آتش سوزی استاتیک Starship و چهار آزمایش پرواز جمع کرده اند. از موتور رپتور احتراق مرحله ای متالوکس با جریان کامل.

اسپیس ایکس افزود كه آزمایش پرواز SN8 گام جدیدی در توسعه یك سیستم حمل و نقل كاملاً قابل استفاده مجدد است كه قادر به حمل بار و خدمه به مدار زمین ، ماه ، مریخ و سایر نقاط در فضا است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>